Bina İlaçlama

Nis 20, 2015 Böcek İlaçlama

 

bina-ilaclamaBina ilaçlama, mevsim geçişlerinde yapılması gereken önlem amaçlı bir uygulamadır. Genelde; tahtakurusu, kalorifer böceği ve fare oluşumuna yol açan ve ortak alana kolaylıkla yayılan haşere ve kemirgenlere karşı uygulanabilen ilaçlama, diğer zararlı türleri için de yapılır. Kokusuz sıvı ilaçlarla uygulama yapılabildiği gibi kemirgenler için de istasyon sistemi konularak önlem alınabilir.  Düzenli ilaçlama yapılan binalarda,  daireler de kontrol altında olacağından ortak alanların ilaçlanması önem taşımaktadır.

Çabuk üreyebilen haşere ve kemirgenler, hareketli yapıları nedeniyle evlerde hızla yuvalanabilirler. Bu durum,  sadece tek bir yerde değil, binanın diğer daireleri veya ortak alanlarında da görülecek demektir. Bu nedenle, haşere ve kemirgenlerin görüldüğü anda, vakit kaybedilmeden, ilaçlama yaptırılması haşerelerin veya kemirgenlerin yayılmadan önlenmesine olanak tanır.

Bina ilaçlama uygulamaları çeşitli şekillerde, değişik metotlarla ve ihtiyaca göre yapılır. Sıvı ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak çeşitli biçimlerde uygulanır. Tüm binanın ilaçlanması gibi yaygın olarak yapılan uygulamalar ilaçlamanın etkisini arttırmakta ve çoğunlukla tekrarlamadan kesin sonuca ulaştırmaktadır.  Bina ilaçlamada en fazla üzerinde durulması gereken konu tecrübeli bir ekiple hizmet veren, kaliteli ilaçlar kullanan profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışmaktır. Aksi halde, istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilir, zarara uğrayabilirsiniz.

İlaçlama hizmeti veren firmalar, zararlı haşere ve kemirgenlerden kurtarırken, binada yaşayan insan ve evcil hayvanlara zarar vermemelidir. Profesyonel ilaçlama firmaları, ilaçlama uygulamalarını yapmadan önce binada yaşayanları mutlaka uygulama öncesi, sırası ve sonrası bilgilendirmelidir. Bu nedenle, profesyonel bir firma ile çalışmak çok büyük bir önem taşımaktadır. Bireysel çabaların yarardan çok zarar getireceği göz önünde bulundurularak, ilaçlamayı Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ve eğitimli profesyonel kadrosu ile uygulama yapacak firmalara bırakmak gerektiği her zaman hatırlanmalıdır.  Ays İlaçlama, insan sağlığı ile müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutan anlayışıyla, 7 gün 24 saat boyunca tüm iç ve dış mekanlarda, minimum fiyat maksimum hizmet garantisiyle kalıcı çözümler üretmektedir.

WhatsApp chat