Tahta Kurusu İlaçlama

Oca 17, 2015 Böcek İlaçlama

tahtakurusu-ilaçlamaTahta kurusu tıpkı bit ve pire gibi asalak şekilde kan emerek yaşayan böceklerdir. Kan emmek için genellikle geceyi bekleyen tahta kurusu , beslenmediği zamanlarda karanlık ortamlarda bulunurlar. En sık görülen türü resimde görüldüğü gibi kızılımsı renkte olan ve 5 mm boyunda olanlarıdır. İnsanlardan kan emdikleri gibi, avları arasında memeliler (evcil ve yabani hayvanlar, kümes hayvanları vb.)  ve kuşlar bulunur.

Tahta kuruları ortam koşullarının sıcak, soğuk, nemli veya kuru oluşundan etkilenmeksizin yaşamlarını sürdürebilirler. Öyle ki çok soğuk havalarda yarı uyku durumuna geçip hiç beslenmeden bir yıl yaşayabilecek kadar dayanıklıdırlar. Oldukça kötü bir kokuya sahiptirler. Dışkıları ve ölüleri kötü bir koku yayar. Genelde temas edilen havyanlar aracılığı ile insanlara naklolurlar.

Bu böcek türünün üremeleri yumurtlama şeklindedir. Evlerde parke aralarına, duvar ve zemindeki çatlaklara, ahşap malzemelerin içlerine, bodrum veya tavan aralarına bırakabilirler. Her defasında yüzlerce yumurta bırakırlar. Bu dayanıklı ve güçlü böcek ile mücadele için tahta kurusu ilaçlama alanında deneyimli ve yetkili firmalarla çalışmanız sorunuzun çözülmesini sağlayacaktır.

“Tahta Kurusu İlaçlama” hakkında 2 yorum
  1. Van hakkari çevresi işimde uzman. ve sağlık bakanlığı yetki belgemle ilaclama yapiyorum. 0532 510 27 16

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat