Sarıyer

Nis 5, 2015 Hizmet Bölgelerimiz

Sarıyer Böcek İlaçlama

sariyer-bocek-ilaclamaSarıyer İstanbul’un Avrupa yakası’nda yer alan ilçedir. Güneyinde Beşiktaş, güneybatısında Kağıthane ve batısında Eyüp ilçesi, doğusunda İstanbul Boğazı, kuzeyinde Karadeniz ile çevrilidir. Sarıyer İlçesi toplam 35 mahalleden oluşmaktadır. 2009 yılında Bahçeköy’ün ve 2012 yılında da Ayazağa, Maslak ve Huzur mahallelerinin katılımıyla son halini alan ilçe İstanbul’un en güzide ilçelerinden birisidir.

Sarıyer İlçesi’nin hem Karadeniz kıyısına hem de Marmara denizine kıyısı bulunmakta,  Kısırkaya’dan Kilyos’a (Kumköy) Rumelifeneri’nden Garipçe’ye kadar çok uzun kıyı şeridine sahip olmaktadır.  İlçenin İstanbul Boğazı kıyıları oldukça girintili çıkıntılıdır. Bu kıyıdaki en önemli girinti Çayırbaşı’na doğru bir körfez gibi sokulan Büyükdere Koyu, başlıca çıkıntı ise doğuya doğru bir burun oluşturan Yeniköy’dür. Boğaz kıyısında yer alan başlıca küçük ve dar girintiler ise Tarabya ve İstinye koylarıdır. Sarıyer, doğal bitki örtüsü açısından İstanbul’un en şanslı ilçesidir.  Belgrad Ormanı ile civar köylerindeki yeşillik alanların bol olması sebebiyle İstanbul’un ciğerleri görevini görmektedir. Ayrıca Eskiden bugüne hızla tahrip edilmekte olan yeşil alanlarına inat, halen deniz ve yeşilin bütünlüğünü en güzel şekilde insanlara sunan ilçelerimizdendir.

Sarıyer’in  ismini “Sarıyar” dan, yıllarca altın madeni çıkarıldığı için oluşan sarı yarlardan  aldığı söylenmektedir. Sarıyer’deki yalılar, genellikle köklü ailelere ait olup, özellikle Yenimahalle, Rumeli Kavağı, Rumelifeneri, Kilyos, Demirciköy, Zekeriyaköy gibi beldelerinde nüfus, kuşaklar boyu birlikte yaşayan ve birbirini tanıyan ailelerden oluşmaktadır.

Sarıyer’in kıyıları 1960’lı yıllara kadar çoğunlukla yazlık sayfiye yeri olarak kullanılmaktaydı. Genellikle gayrimüslim halkın keyifle oturduğu ve Sarıyer yerlileriyle uzun yıllar boyunca dostluklarını sürdüren ve hala sürdürmekte olan insanların hoşça vakit geçirdikleri yerdi. Sonraları doğal yeşillik alanları ve denizin cezbetmesi insanların şehir merkezinden bu bölgeye göç etmelerine, bu nedenle de yapılaşmanın artması sonucu kalabalık bir yere dönüşmesine sebep oldu. Doğal yaşam alanlarını yitiren haşere ve kemirgenler de insan yaşam alanlarına girmeye başlamışlardır. Yalıların olduğu yerlerde ve yeşillik alanlarda çoğunlukla rastlanılan böcekler ve kemirgenler arasında nem böceği, kertenkele, kulağakaçan, tahtakurusu, sıçan, fare, gümüş böceği, akrep, çiyan, yılan ve kalorifer böceğidir.

Sarıyer ilçesinde Sarıyer böcek ilaçlama olarak, kapalı ve açık tüm mekanlarda müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız, kaliteli ekipmanları, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ve profesyonel kadrosuyla 2004’ten beri böcek ilaçlama ve dezenfekte sektörlerinde hizmet vermektedir.

Özellikle Bahçeköy, Emirgan, İstinye, Yeniköy, Tarabya, Büyükdere, Yenimahalle, Şifa, Zekeriyaköy, Kilyos, Rumelifeneri, Rumelikavağı mahallerine hizmet veren firmamızı 7 gün 24 saat boyunca arayabilir, keşif isteyebilir; hızlı, garantili bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

“Sarıyer” için bir yorum
  1. Merhaba İstanbul Sarıyer Maden de oturuyorum evim bahçeli müstakil, bu sebepten dolayı da bir çok böcek ile karşı karşıyayız dışarından gelen kırkayak gibi, lakin evin içinde artık yerleşmiş bir akrep sorunumuz var detan gibi basit ilaçlama ile geçici çözümler artık yetmiyor oturduğumuz konut 140 metrekare civarında bunun için firmanızdan bir fiyat alabilirmiyim ilaçlama için teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat